дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров эш сәфәре белән Питрәч муниципаль районында булды. Сәфәр барышында ул 5 бәхетле гаиләгә яңа торак ачкычлары тапшырды. Колай авылында «Авыл территорияләрен комплекслы үстерү» дәүләт программасы буенча биш шәхси торак йорт төзелгән. Төзелеш бәясе 13 миллион сумнан артып китә.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы исеменнән һәм шәхсән үзем сезне мөселман дөньясының иң күркәм бәйрәмнәренең берсе - изге Корбан  гаете  белән ихластан котлыйм!

җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов эш сәфәре белән Чирмешән һәм Нурлат муниципаль районнарында булды. Аның   белән бергә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров та  йөрде. Чирмешән районына сәфәр  кысаларында алар урып-җыю кампаниясенең барышы белән таныштылар һәм яңа “Био Агро” эретмә комплексында булдылар.

җомга

Бүген Казан дәүләт аграр университетының Агробиотехнопаркында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы һәм галимнәр, шулай ук республика авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре өчен традицион булган Кыр көне узды. Чарада Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары, авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров, министр урынбасары Илдус Габдрахманов, муниципаль районнарның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләре вәкилләре катнашты.

шимбә

Куркыныч агрометеорологик шартлар чорында республика хуҗалыкларында чәчүлекләрне яклау һәм тукландыру эшләрен көчәйттеләр. Бүген бу хакта Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган республика киңәшмәсендә Татарстан Республикасы Премьер министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров хәбәр итте.

Хөрмәтле коллегалар  һәм авыл хезмәтчәннәре!

җомга

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров Питрәч районында булды. Аны район башлыгы Илһам Кашапов һәм авыл хуҗалыгы идарәсе башлыгы Илнар Хафизов озатып йөрде.

сишәмбе

Балтач районы хезмәтчәннәре көндәлек тырыш хезмәтләре белән тарихта беренче тапкыр тәүлеккә 300 тоннадан артык сөт савып алуга ирештеләр. Бу рекорд Татарстанның сөт терлекчелеген үстерүгә саллы өлеш кертү булды.

җомга

Омск өлкәсендә күп еллар инде “Ростсельмаш”ның рәсми вәкиле булып торучы “Семиреченск тәэмин итү базасы” ААҖ урып-җыю кампаниясе алдыннан Татарстанда “Ростсельмаш”ның яңа дилер үзәген ачты.