декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Мәскәүдә Россия авыл хуҗалыгы министрлыгы оештырган «Россия тәмнәре» төбәк азык-төлек брендларының беренче илкүләм конкурсына йомгаклар ясау тантанасы узды. 7 номинация буенча брендларның перспективалылыгын һәм потенциалын эксперт конкурс комиссиясе бәяләде, ә «Безне сайлыйлар» номинациясендә җиңүчеләрне 2020 елның 19 ноябреннән 2 декабренә кадәр узган бөтенхалык тавыш бирүендә халык билгеләде, тавыш бирүдә миллионнан артык кеше катнашты!

декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Татарстан авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы конкурс игълан итә, ул  Министрлыкның рәсми аккаунтында @minselkhozprod_rt үткәрелә.

дүшәмбе

Бүген «Татар-Информ» мәгълүмат агентлыгында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының матбугат конференциясе узды, ул Татарстан авыл хуҗалыгы товарлары җитештерүчеләренең «Россия тәмнәре» төбәк брендларының беренче илкүләм конкурсында катнашуына багышланган иде.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы “Россия тәмнәре” төбәк брендларының беренче илкүләм конкурсына “Колмаклы Мамадыш икмәге”н тәкъдим итте.

пәнҗешәмбе

Ел саен ноябрьнең икенче атнасы барлык илләрдә - «Бөтендөнья сыйфат атнасы», ә ноябрьнең икенче пәнҗешәмбесе халыкара бәйрәм - Сыйфат көне буларак билгеләп үтелә. 2020 елда бу дата 12 ноябрьгә туры килә. Һәр ел саен әлеге чара билгеле бер темага багышлана. Быел бәйрәмнең девизы: «Кулланучылар кыйммәтен булдыру!».

Өлкән буын кешеләре чын лимонад тәмен әле онытмаганнардыр. Совет чоры балалары өчен сироп кушылган бу газлы су җирле кулинариядә пешерелә торган кремлы пирожный-трубочкалар кебек үк чын мәгънәсендә бик татлы әйбер иде.

сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы «Россия тәмнәре» төбәк брендларының беренче илкүләм конкурсына «Икмәк-кондитер комбинаты» АҖен тәкъдим итте.

җомга

«Россия тәмлеләре» төбәк азык-төлек брендларының беренче илкүләм конкурсына теркәлү 9 ноябрьгә кадәр дәвам итә, аны Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы оештыра. Оештыру комитетына илнең 70тән артык субъектыннан 400дән артык гариза кергән.

дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы төбәк брендларының «Вкусы России» («Россия тәмнәре») беренче илкүләм конкурсына татар балын, икмәк, хәләл продукция, лимонад, квас, конфетлар, прәнникләр, чәк-чәк, тортлар тәкъдим итте - Татарстанның барлык почмакларыннан барлыгы 17 бренд.

октябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы төбәк брендларының «Вкусы России» беренче илкүләм конкурсына «Татар Балы»н тәкъдим итте.