май, 2021 ел
сишәмбе

Бу хакта бүген барлык муниципаль районнар белән видеоконференция режимындагы киңәшмәдә Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов сөйләде. Чарада Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Рафаэль Фәттахов, игенчелек тармакларын үстерү бүлеге башлыгы Ирек Садыйков, банклар, район авыл хуҗалыгы идарәләре, инвесторлар һәм башка җаваплы затлар катнашты.

май, 2021 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров, министр урынбасарлары Илдус Габдрахманов һәм Рафаэль Фәттахов эш сәфәре белән Минзәлә районында булдылар, анда район кырларында язгы кыр эшләренең барышы белән таныштылар һәм "Минзәлә" ОСП һәм "Камский бекон" ҖЧҖ сөтчелек комплекслары төзелешен бәяләделәр. Алар белән бергә район башлыгы Айдар Сәлахов йөрде.

апрель, 2021 ел
җомга

Республиканың авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов язгы кыр эшләренең барышы белән танышу максатыннан Апас районында булды.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов Кама Тамагы районына эш сәфәре белән килде. Сәфәрнең төп максаты - урып-җыю эшләренең барышы һәм республика кырларындагы оператив вәзгыять белән танышу. Эш сәфәре барышында аны Кама Тамагы районы башлыгы Наил Вәзыйхов, район Авыл хуҗалыгы идарәсе башлыгы Илфат Вәлиев һәм башка җаваплы затлар озата йөрделәр.

апрель, 2021 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов рәислегендә органик җитештерү буенча киңәшмә узды. Чарада “Тест Татарстан” РСМҮ” ОСПУ җитәкчесе Сергей Гогин, шулай ук «Органика» УМЦ, Н.Э. Бауман исемендәге Казан дәүләт ветеринария медицинасы академиясе, "Россия авыл хуҗалыгы үзәге" ФДБУнең Татарстан Республикасы филиалы вәкилләре, республика районнарының авыл хуҗалыгы товар җитештерүчеләре һәм башка җаваплы затлар катнашты.

март, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президентының 2015 елның 19 ноябрендәге ПУ-1111 номерлы Указы белән гамәлгә куелган Татарстан Республикасы дәүләт граждан хезмәткәрләренең Электрон мактау тактасына кертү өчен кандидатлар  билгеләү буенча интернет-тавыш бирү башлана.

февраль, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин һәм Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов Лениногорск районы Советы утырышында катнаштылар. Визит барышында алар җитештерү тулысынча автоматлаштырылган күпьеллык үлән орлыкларын чистарту заводын карадылар.

ноябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бу хакта бүген Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов тукландыруны һәм яклау чараларын оптимальләштерү аша үсемлекчелек тармагының нәтиҗәлелеген арттыру семинарында хәбәр итте, ул инвесторлар һәм республиканың эре авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре катнашында Биектау районында «Казансельмаш» ҖЧҖ базасында узды.

июль, 2020 ел
җомга

Бу  хакта  бүген  Буа районында  узган    семинар-киңәшмәдә сөйләштеләр.

Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  урынбасары   Илдус  Габдрахманов катнашындагы  семинар Буа  районының  “Кыят” ААҖ территориясендә узды.

май, 2020 ел
шимбә

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров бүген Нурлат районында булды. Биредә республиканың алты районы башлыклары, шулай ук инвестицион компанияләр җитәкчеләре катнашында «Авыл хуҗалыгы культуралары уңышын булдыру. АПКны цифрлаштыру» дигән темага семинар узды.