апрель, 2021 ел

Бу хакта республика кооператорларының гамәлгә кую җыелышында хәбәр ителде.

чәршәмбе

Авыл территорияләре үсешен финанслауга барлык чыгымнарны тотуга Парламент контроле көчәйтеләчәк. Бу максатларга чыгымнарны киметергә ярамый, шул ук вакытта бүлеп бирелгән акчаларны нәтиҗәле куллануны тәэмин итү мөһим.

дүшәмбе

Бүген Татарстан Дәүләт Советы һәм Төмән өлкә Думасы депутатлары катнашында видеоэлемтә режимында авыл халкының эшлекле активлыгын, шул исәптән кече хуҗалыкларны үстерү һәм әлеге өлкәне законнар белән җайга салу мәсьәләләре буенча фикер алышуга багышланган түгәрәк өстәл узды. Утырыш эшендә республикадан Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Марат Әхмәтов, Татарстан Республикасы  авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов, Экология, табигатьтән файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек сәясәте комитеты рәисе урынбасары Таһир Һадиев һ. б. катнашты.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Татарстан Бакчачылар берлеге конференциясе узды. Аның эшендә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов, Татарстан Бакчачылар берлеге рәисе Владимир Дейнекин, министрлыклар, ведомстволар вәкилләре, шулай ук коммерциягә карамаган бакчачылык ширкәтләре (СНТ) рәисләре һәм башка җаваплы затлар катнашты.

декабрь, 2020 ел
чәршәмбе

Казан кооператив институтында Татарстан Республикасы Пешекчеләр гильдиясенең еллык җыелышы узды. Гильдиядә катнашучылар, быелгы сынаулар шартларына да карамастан, ирешкән уңышлары турында хисап тоттылар һәм 2021 нче елга амбициоз бурычлар билгеләделәр.

февраль, 2020 ел
шимбә

14 февральдә «Казан Экспо» халыкара  күргәзмә  үзәгендә Агросәнәгать форумы  кысаларында   Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы ярдәмендә  уздырылган «ТатАгроЭкспо» 2 нче махсуслаштырылган күргәзмәсенең ябылу тантанасы  узды. Чарада   200дән артык  предприятие  һәм 11  меңнән артык  кунак  катнашты.   Бу республикада гына  түгел, ә Россия  күләмендә АПК белгечләре  арасында  әлеге  чараның  лаеклы урын  алып  торуын  күрсәтә. Агрофорум кысаларында  авыл  хуҗалыгы  тармаклары үсешенә, технологик    модернизацияләүгә, үсемлекчелек  һәм терлекчелекне нәтиҗәле  үстерүгә  кагылышлы  эшлекле  чаралар  үткәрелде.

ноябрь, 2019 ел
чәршәмбе

Татарстанда    күрелгән чаралар  аркасында  быел карабодайга  бәяләр  үсешен  туктатып  калуга  ирешелде.  Бу  хакта  кичә  Татарстан  Республикасы Дәүләт Советының  Экология,  табигатьтән  файдалану, агросәнәгать һәм азык-төлек комитеты  утырышында  Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  урынбасары     Ришат Хәбипов хәбәр итте.

ноябрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Казанда  Кече һәм урта  эшкуарлык корпорациясенең    стратегик  сессиясе узды. Корпорациянең  генераль директоры Александр Браверман, Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  урынбасары  Ришат  Хәбипов һәм Татарстан  авыл  хуҗалыгы  җитештерүчеләре катнашындагы  түгәрәк  өстәлдә  авыл  хуҗалыгы  кооперациясен  үстерү  турында  фикер алыштылар.

июль, 2019 ел
чәршәмбе

Фермерларга  һәм  авыл  хуҗалыгы кооперациясен  үстерүгә  ярдәм  мәсьәләләрен  23  июльдә  районнарның  Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  идарәләре  башлыклары  катнашында    видеоконференция режимында     узган киңәшмәдә карадылар,  ул  Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  урынбасары      Ришат  Хәбипов  рәислегендә  узды.