апрель, 2021 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, МГИМОда Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы кафедрасы белем бирү хезмәтләре базарында аналогы булмаган «Дөньякүләм аграр базарлар» магистрлык программасына укырга кабул итү турында игълан итә. Программа агросәнәгать комплексы өлкәсендә Россия мәнфәгатьләрен халыкара аграр базарда чагылдыруга сәләтле белгечләр әзерләүгә юнәлдерелгән.

декабрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

2 декабрьдә Россия Авыл хуҗалыгы министрлыгында агросәнәгать комплексындагы һәм азык-төлек базарындагы вәзгыятьне мониторинглау буенча Оператив штабның чираттагы утырышы узды. Авыл хуҗалыгы министрының беренче урынбасары Джамбулат Хатуов рәислегендә узган чарада Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Марсель Мәхмүтов, федераль ведомстволар, АПК төбәк идарә органнары, шулай ук тармак берлекләре һәм оешмалар вәкилләре катнашты.

дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы «Россия тәмнәре» төбәк брендларының беренче илкүләм конкурсына «Татар Балы»н тәкъдим иткән иде.

җомга

«Алабуга азык-төлек комбинаты» ЯАҖ Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәмендә "Россия тәмнәре" төбәк брендларының беренче илкүләм конкурсына Алабуга прәнниген тәкъдим итте.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы "Алабуга квас эчемлеге"н ("Алабуга азык-төлек комбинаты" ЯАҖ) төбәк брендларының «Россия тәмнәре» беренче илкүләм конкурсында катнашуга тәкъдим итте.

сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәме белән «Рамай фермер хуҗалыгы» ҖЧҖ «Россия тәмнәре» төбәк брендларының беренче илкүләм конкурсына татлы ризыкларның берсен-Казан үрдәген тәкъдим итте.

якшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы төбәк брендларының «Россия тәмнәре» беренче илкүләм конкурсына «Татар икмәге»н номинацияләде. Аны Зеленодольск икмәк комбинатында пешерәләр.

җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәме белән «Агро Лидер» авыл хуҗалыгы җитештерү-сату кулланучылар кооперативы "Россия тәмнәре" төбәк брендларының беренче илкүләм конкурсына милли затлы ризык – Каклаган татар казын тәкъдим итте.

октябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Авыл хуҗалыгы министры Дмитрий Патрушев социаль әһәмиятле авыл хуҗалыгы продукциясе һәм азык-төлеккә бәйле вәзгыятьне мониторинглау буенча Оператив штабның чираттагы утырышын уздырды. Чарада министр урынбасарлары, Россия Федерациясе субъектлары башлыклары һәм АПК идарәсенең төбәк органнары вәкилләре катнашты.