апрель, 2021 ел
сишәмбе

Белорус тракторлары базарда үзләрен күптән күрсәтте инде. 2003 елда алар Алабугада җитештерелә башлады. Бүген "МТЗ-Татарстан" - бөтен Идел буе һәм Урал кырларын машиналар белән төп тәэмин итүче.

дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Рафаэль Фәттахов җитәкчелегендәге Татарстан делегациясе эш сәфәре белән Түбән Новгород өлкәсенең «Павловский кошчылык фабрикасы» ҖЧҖендә һәм Ильино-Заборский авыл хуҗалыгы предприятиесендә булды. Сәфәр барышында Түбән Новгород өлкәсе Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы җитәкчелеге белән очрашу узды.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Рафаэль Фәттахов җитәкчелегендәге Татарстан делегациясе Башкортостан Республикасында уза торган «АгроКомплекс» халыкара махсуслаштырылган күргәзмәсендә һәм агросәнәгать форумында катнаша.

җомга

Бүген Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Чиләбе, Курган һәм Свердловск өлкәләре вәкилләре белән очрашу узды. Чарада Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының беренче урынбасары Наил Залаков һәм министр урынбасары Рафаэль Фәттахов, Свердловск өлкәсенең Татарстан Республикасында Даими вәкиле урынбасары Фәвия Сафиуллина, «Трактор» ҖЧҖнең үсеш буенча директоры Сергей Козионов һәм Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы вәкиле Тимур Идрисов катнашты.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында 2021 елгы сезонлы кыр эшләрен уздыру барышында Татарстан Республикасы агросәнәгать комплексы объектларында янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү мәсьәләләре буенча киңәшмә узды. Чарада Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Рафаэль Фәттахов, Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе вәкилләре, шулай ук район авыл хуҗалыгы идарәләре башлыклары катнашты.

гыйнвар, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Рафаэль Фәттахов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы делегациясе Ростсельмаш сәнәгать мәйданчыгында булды.