октябрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Үзенең  хезмәте  белән  танылган  һәм ихтирам  яулаган гади кешеләр  турында  бара  торган  безнең  рубрикабызның  бүгенге  герое  - Югары  Ослан  районыннан озак  еллар  механизатор  булып  эшләүче    Петров Сергей Валентинович.

сентябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Үзләренең  көндәлек  хезмәтләре  белән  мактау  һәм ихтирам  яулаган  гади  кешеләр  турындагы  безнең    «Хезмәт кешеләре» рубрикасының  бүгенге  герое   -    буыннан-буынга күчеп килгән  дуңгыз  караучы  Миңнури Гали  кызы   Хәйруллина.

август, 2019 ел
дүшәмбе

23 августтан   26 августка кадәр Башкортостан  Республикасында  машина белән  сыер  саву  операторлары  арасында  һөнәре  буенча  иң яхшы   исемгә     ХХVII Бөтенроссяи   конкурсы  узачак.

июль, 2019 ел
җомга

Көндәлек  хезмәтләре  белән  ихтирам  һәм  абруй  яулаган гади  кешеләр  турында  яза торган     безнең  “Хезмәт  кешеләре” рубрикасының   бүгенге    герое - Тукай  районыннан  ярты  гасыр  механизатор булып    эшләгән   Нурмөхәммәт Шәмси улы  Шәмсиев.

июль, 2019 ел
җомга

Үзләренең  көндәлек  хезмәтләре  белән  мактау  һәм ихтирам  яулаган  гади  кешеләр  турындагы  безнең    «Хезмәт кешеләре» рубрикасының  бүгенге  герое   -    Мөхәммәтҗанов Фазылҗан Газизҗан  улы.

июнь, 2019 ел
шимбә

Үз хезмәтләре  белән  мактау  һәм ихтирам  яулаган  гади  кешеләр  турындагы  безнең    «Хезмәт кешеләре» рубрикасының  бүгенге  герое   -  күп еллар  “Баулы” совхозында  гади  тракторчы  булып  эшләгән  Зәйдуллин Хәмит Вәли  улы.

дүшәмбе

Үзенең көндәлек хезмәте һәм эш сөючәнлеге белән абруй һәм ихтирам яулаган гади кешеләр турындагы безнең “Хезмәт кешеләре” рубрикасының бүгенге герое - озак еллар гади терлекче булып эшләгән Галимова Дания Һадиҗан кызы.

җомга

Дөньяда талантлы музыкантлар, рәссамнар, инженерлар, оештыручылар бар, әмма тагын әле талантлы гади эшчеләр дә була. Көндәлек хезмәте белән атказанган һәм ихтриам яулаган гади кешеләр турындагы безнең “Хезмәт кешеләре” рубрикасының бүгенге герое - Малышева Клавдия Филипповна.

сишәмбе

Авыл  тормышында  һәр кешенең  тормышы  уч  төбендә кебек. Уңган-булган,  яхшы  кешене  авылдашлары  озак  еллар  хәтердә  саклый.

март, 2019 ел
шимбә

Умартачы  - катлау,  әмма  шул  ук вакытта  бик  кызыклы  һөнәр.  Ул  һөнәр генә  дә түгел,  ә  тормыш  рәвеше.    Умартачылар  арасында  үз эшләренә битараф караучылар  юк – аларның  һәркайсы  үз  һөнәренә  мөкиббән китеп  гашыйк. Безнең   “Хезмәт кешеләре” рубрикасының  бүгенге  герое  да  шундыйлардан.   Ул  - авыл  хуҗалыгында  50 елдан  артык  эшләүче   Зәйдуллина Гасимә  Бари кызы.