җомга

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов һәм Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров Х5 Retail Group ваклап сату компаниясенең Татарстан товар җитештерүчеләре белән хезмәттәшлеген киңәйтүгә багышланган конференциядә катнаштылар. Чара «Казан» халыкара ат спорты комплексы территориясендә узды

чәршәмбе

Кукмара районының «Рассвет» агрофирмасының авыл хуҗалыгы кооперативында 1500 баш савым сыерга исәпләнгән яңа мегаферманың беренче корпусын эшләтеп җибәрделәр. Проектка инвестицияләрнең гомуми суммасы 930 млн. сум тәшкил итте.

Арча районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Ренат Гатиятов җитәкчелегендәге делегация тәҗрибә уртаклашу максатында Калининград өлкәсенең «Залесье» холдингында булды.

дүшәмбе

«Вахитов ис.» АХҖК крестьян-фермер хуҗалыгы хезмәтчәннәре үзләренең көндәлек тырыш хезмәтләре белән тарихта беренче тапкыр тәүлеккә 100 тонна сөт саву чиген уздылар. Бу күрсәткечкә продуктивлыкны арттыру һәм савымны бер сыерга 11 150 килограммга җиткерү, шулай ук сыерлар санын 290 башка җиткерү исәбенә ирешелгән.

сентябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Буа районында яшәүче Миләүшә һәм Айдар Камаловлар үз бакчаларында гаять зур кабаклар үстергәннәр. Гаҗәеп зурлыктагы бу кабаклар Түбән Наратбаш авыл җирлегендә үстерелгән.

сентябрь, 2020 ел
сишәмбе

Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында узган брифингта Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров хәбәр итте.

июль, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Яңа Чишмәдән атлар тотучы Николай Скоков, Орлов юртакларын яратучыларны сөендереп, Петропавловский Бистәсендә урнашкан 57 нче татар ат заводын торгызган.

май, 2020 ел
чәршәмбе

ТАССРның 100 еллык тарихы барышында авыл хуҗалыгы аның үсешендә зур роль уйный. Авыл хуҗалыгы хезмәтчәннәре Бөек Ватан сугышы елларында тылда, фронтны һәм республика халкын тиешле продукция белән тәэмин итеп, Җиңүне якынайтып кына калмыйча, үзләренең авыр, фидакарь хезмәтләре белән Татарстанның икътисадый иминлегенә ныклы нигез дә салдылар.

гыйнвар, 2020 ел
дүшәмбе

26 гыйнварда Татарстан  Республикасы  Премьер  министры  урынбасары – Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры Марат Җәббаров  эш сәфәре  белән  Питрәч  районында  булды.   Аның  сәфәренең максаты  -    райондагы  хәлләрне, аның  агросәнәгать куәтен һәм алга  таба   үсеш мөмкинлекләрен өйрәнү иде.

декабрь, 2019 ел
шимбә

Бүген  Татарстан  Республикасы Президенты  Рөстәм Миңнеханов “Казан” агросәнәгать паркында  авыл  хуҗалыгы  ярминкәсендә  булды.