июнь, 2021 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр иткәнчә, 23-25 сентябрьдә Кырымда бөтен Россиядән иң яхшы механизаторлар һөнәри осталык буенча ярышларга җыелалар.

апрель, 2021 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, «Росагролизинг» АҖ илнең агросәнәгать комплексын техник модернизацияләү темпларын арттыруга юнәлдерелгән, моңарчы күрелмәгән яңа программаны эшләтеп җибәрү турында игълан итә.

сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык – төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, «Росагролизинг» АҖ гамәлдәге «Алдан броньлау» акциясе шартларын тагын бер айга - 2021 елның гыйнвар ахырына кадәр озайтты.

пәнҗешәмбе

АПКны техник модернизацияләү буенча дәүләт ярдәменең төп механизмнарыннан берсе - ташламалы лизинг, ул аграрийларга иң уңай шартларда заманча авыл хуҗалыгы техникасы һәм җайланмалар сатып алырга мөмкинлек бирә. Россия Авыл хуҗалыгы министрлыгы ярдәме белән 2020 елның 1 декабреннән «Росагролизинг» АҖ авыл хуҗалыгы товарлары җитештерүчеләр өчен махсус тәкъдим кертте – ул «Алдан броньлау» процессын башлап җибәрде, бу иске елда куелган бәя буенча, тагын өстәмә ташлама белән техника сатып алу өчен заявка рәсмиләштерү мөмкинлеген бирә. Шул исәптән аванс түләве 0%тан башлана һәм төп шартнамә буенча соңрак түләү срогы киләсе елның 1 сентябренә кадәр билгеләнгән.

чәршәмбе

Росагролизинг офисында «Росагролизинг» АҖ генераль директоры Павел Косовның Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров һәм «Республика инвестицияләр һәм инновацияләр агросәнәгать үзәге» АҖ генераль директоры Денис Самодуров белән очрашуы узды.

октябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

«Росагролизинг» АҖ Россия Федерациясе субъектларының авыл хуҗалыгы техникасы белән тәэмин ителүенә йомгак ясады һәм 2019 елда компаниянең ташламалы программалары ярдәмендә техниканы иң актив сатып алган ТОП-10 төбәкне билгеләде.

июль, 2020 ел
җомга

Россия Федерациясендә үзйөрешле, тагылма һәм асылмалы сиптергечләр, су ташу һәм эретмә әзерләү машиналары, минераль һәм органик ашламалар сиптергечләре җитештерүче "Казансельмаш" (Казан авыл хуҗалыгы машиналары заводы) бер урында гына тормый һәм үз мөмкинлекләрен киңәйтә.

апрель, 2020 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан гамәлгә ашырыла торган АПКны техник модернизацияләүгә ярдәм итүнең төп механизмнарыннан берсе – ташламалы лизинг, ул авыл хуҗалыгы җитештерүчеләренә яхшырак шартларда заманча авыл хуҗалыгы техникасы һәм җайланмалары сатып алырга ярдәм итә. Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы ярдәме белән «Росагролизинг» АҖ 2020 елның 6 апреленнән 1 июненә кадәр авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре өчен кризиска каршы махсус тәкъдим кертте, ул төп бурычны 1 елга кадәр кичектерү мөмкинлеген күздә тота.

декабрь, 2019 ел
чәршәмбе

Бүген  Татарстан  Республикасы  Президенты  Рөстәм  Миңнеханов    «Росагролизинг»  АҖ    генераль  директоры    Павел  Косов белән очрашты.  Очрашу  Татарстан  Республикасы Хөкүмәте Йортында  Татарстан  Республикасы  Премьер  министры  урынбасары – Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  Марат Җәббаров катнашында  узган.

Бүген Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгында  «Росагролизинг» АҖ вәкилләре, Татарстанны  авыл  хуҗалыгы  техникасы  белән  тәэмин  итүчеләр һәм Татарстандагы дилерлар, авыл  хуҗалыгы  җитештерүчеләре катнашында  түгәрәк  өстәл узды.