Росагролизинг аграрийларга ярдәм итү өчен киң күләмле «Юбилей» тәкъдимен башлап җибәрде

2021 елның 12 апреле, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, «Росагролизинг» АҖ илнең агросәнәгать комплексын техник модернизацияләү темпларын арттыруга юнәлдерелгән, моңарчы күрелмәгән яңа программаны эшләтеп җибәрү турында игълан итә.

Махсус тәкъдим шартлары буенча авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре техниканы түбәндәге шартлар буенча сатып ала алалар:бөтен номенклатурага киметелгән аванс(0%дән алып - барлык үзйөрешле авыл хуҗалыгы техникасына);Росагролизингның юбилей елы дәвамында төп бурычны кичектереп тору(2022 елның гыйнварына кадәр) һәм лизинг шартнамәсенең срогын озайту(8 елга кадәр).

Яңа ташламалы лизинг тәкъдимен эре авыл хуҗалыгы техникасы һәм җайланмалары җитештерүчеләр хуплады, алар, үз чиратында, техника белән тәэмин итү срокларын киметү рәвешендә бонуслар һәм өстәмә ташламалар бирәләр. Алар арасында түбәндәге компанияләр бар:Ростсельмаш, Петербург трактор заводы, Евротехника, КАМАЗ, Стронг Техник, Брянсксельмаш, Клаас Восток, МТЗ-Татарстан, Пегас-Агро, Аграр төркем, РОПА-Русь, Брянск трактор заводы, Дөньякүләм техникасы-Кубань, Клевер, Интерспецтранс.

Әлеге чара республиканың азык-төлек тотрыклылыгын тәэмин итү һәм агымдагы икътисадый һәм эпидемиологик вәзгыятьтә язгы кыр эшләрен уңышлы уздыру бурычы йөкләнгән Татарстан аграрийларына ярдәм итүгә юнәлдерелгән.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белешмәләренә караганда, 12 апрельгә республика аграрийлары тарафыннан 228 яңа авыл хуҗалыгы машинасы сатып алынган инде.

Программада катнашу турында тулырак мәгълүмат белән АПКны инженер-техник тәэмин итү бүлегендә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы колл-үзәгенең 8-800-444-16-70 бердәм номеры буенча яисә www.rosagroleasing.ru сайтында танышырга мөмкин.