Аналитика: Татарстан Республикасында авыл хуҗалыгы техникасын яңарту

2022 елның 24 ноябре, пәнҗешәмбе

Урып-җыю эшләре чорындагы  актуаль тема  - авыл хуҗалыгын техник һәм технологик модернизацияләү буенча фикер алышабыз.

Бүгенге көндә Татарстан Республикасында да, тулаем Россия буенча да тискәре динамика күзәтелә. 2010-2021 елларда Россия  Федерациясендә  тракторлар һәм комбайннар саны якынча 15%ка кимегән.

Татарстан Республикасында техниканы яңартуның иң зур проценты (2,0%)  ашлык җыю комбайннарына туры  килә, иң түбән күрсәткеч - тракторлар буенча (1,2%).

ГЛОНАСС/GPS спутник навигациясе белән тәэмин итү: үзйөрешле сиптергечләр – 92%, йөк автомобильләре – 47%, ашлык җыю комбайннары – 43%, тракторлар – 41%, азык җыю комбайннары – 33%.

Техника һәм районнар буенча тулырак статистика - яңа материалда «Аналитика» бүлегендә.