сишәмбе

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров хезмәттәшлекнең перспектив юнәлешләрен билгеләү максатыннан Кыргызстан Республикасының Россия Федерациясендәге Гадәттән тыш һәм Вәкаләтле Илчесе Гөлнара-Клара Самат җитәкчелегендәге Кыргызстан Республикасы делегациясе белән очрашты.

чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров Саха Республикасы Хөкүмәте Рәисе урынбасары Михаил Никифоров, Саха Республикасы авыл хуҗалыгы министры урынбасары Николай Афанасьев, Саха Республикасы Ветеринария департаменты җитәкчесе Петр Петров һәм «Туймаада» ФАПК АҖ генераль директорының беренче урынбасары Алексей Гуляев белән очрашты.

пәнҗешәмбе

Эш сәфәре кысаларында Архангельск өлкәсенең агросәнәгать комплексы һәм сәүдә министры Ирина Бажанова Татарстанның авыл хуҗалыгы предприятиеләрендә булды. Аның белән бергә Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының эшләр идарәчесе Илья Спиридонов һәм «Рацин» АҖенең «Хәләл» продукциясен экспортлау проекты җитәкчесе Рөстәм Гайнуллов йөрде.

март, 2021 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Рафаэль Фәттахов җитәкчелегендәге Татарстан делегациясе эш сәфәре белән Түбән Новгород өлкәсенең «Павловский кошчылык фабрикасы» ҖЧҖендә һәм Ильино-Заборский авыл хуҗалыгы предприятиесендә булды. Сәфәр барышында Түбән Новгород өлкәсе Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы җитәкчелеге белән очрашу узды.

февраль, 2021 ел
чәршәмбе

Арча районы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Ренат Гатиятов җитәкчелегендәге делегация тәҗрибә уртаклашу максатында Калининград өлкәсенең «Залесье» холдингында булды.