апрель, 2021 ел
җомга

Республиканың авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Илдус Габдрахманов язгы кыр эшләренең барышы белән танышу максатыннан Апас районында булды.

февраль, 2021 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров эш сәфәре белән Апас районында булды, анда ул «Ува-Молоко» ҖЧҖ сөт эшкәртү заводын карады.

гыйнвар, 2021 ел
шимбә

Бүген Апас районында агросәнәгать комплексы хезмәткәрләрен котладылар. Чарада Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров, муниципаль район башлыгы Равил Хисаметдинов, «Ак Барс» холдинг компаниясе генераль директорының агросәнәгать комплексы буенча урынбасары Камил Галиев, шулай ук хезмәт алдынгылары - терлекчеләр, игенчеләр, АПК ветераннары катнашты. Эш сәфәре барышында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров район авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре белән аралашты һәм Мәдәният йорты фойесында тәкъдим ителгән җирле аграрчылар продукциясе белән танышты.

декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Үзләренең көндәлек хезмәте белән хөрмәт һәм дан казанган гади кешеләр турында яза торган безнең «Хезмәт кешеләре» рубрикасының бүгенге герое - 22 елдан артык агроном булып эшләүче Альберт Газиз улы Хөснетдинов.

декабрь, 2020 ел
дүшәмбе

«Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» илкүләм проекты кысаларында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәмен алган 64 фермер быел яшелчәләр үстерәләр, товар балыклары үрчетәләр, умартачылык, ат үрчетү белән шөгыльләнәләр, сөт һәм ит терлекчелегендә эшлиләр. Соңгы юнәлешне Апас районыннан Данил Вильданов та сайлады.