сентябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Буа районы кырларында шикәр чөгендере уңышын җыю дәвам итә, ул районда 7011 гектар мәйданда чәчелгән.

сентябрь, 2020 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җаббаров Кукмара районында булды.

август, 2020 ел
дүшәмбе

Чарада район башлыгы Фәрит Хөснуллин һәм Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы идарәсе башлыгы Альберт Шәрипов катнашты.

Татарстанда икенче миллион тонна яңа уңыш ашлыгы суктырылган. Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының оператив белешмәләреннән күренгәнчә, 10 августка республикада 506,3 мең га мәйданда бөртекле һәм кузаклы культуралар җыелган, бу барлык мәйданның 34 %ын тәшкил итә.

август, 2020 ел

Биектау районының Ямаширмә авылында берничә атна инде кара карлыган җыялар.

июль, 2020 ел
сишәмбе

Яңа Чишмә районының Петропавловка (Слобода Петропавловская) авылы фермеры Николай Скоков шушы көннәрдә уракка чыгачак. Хуҗалыкның 3 500 га җирендә рапс, горчица, көзге бодай, арыш һәм язгы бодай чәчелгән. Бөртеклеләрне урып-җыюга ике яңа комбайн Нова-340 һәм өч Нива комбайны җәлеп ителәчәк. Нова комбайны киң кулланыла торган СК-5 Нива моделенең альтернативы булып тора, ул безнең илдә куллану шартларына көйләнгән һәм мөмкин кадәр безнең җирлек өчен җайлаштырылган.

июль, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә,  авыл хуҗалыгы продукциясен җитештерүчеләр һәм эшкәртүчеләр элек алынган ташламалы кыска сроклы кредитны бер елга озайта алачак, аның срогы 2020 елда чыга. Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе урынбасары Виктория Абрамченко сүзләренә караганда, бу коронавирус таралу фонында тармакка ярдәм итү чараларының берсе булачак.

июнь, 2020 ел
сишәмбе

Терлек азыгы әзерләү Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының аерым контролендә.