март, 2021 ел
сишәмбе

Татарстан авыл ипотекасын бирү күләме буенча Россия төбәкләре арасында тотрыклы рәвештә лидерлыкны тота, 2159 гаилә торак сатып алу һәм төзү өчен акча белән тәэмин ителгән. 2021 елда республикада 466 гаилә бу программадан файдаланган инде, кредитлауның гомуми суммасы якынча 993 млн.сум тәшкил итә.

гыйнвар, 2021 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында республикада авыл ипотекасын гамәлгә ашыруга багышланган матбугат конференциясе узды. Анда Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Марсель Мәхмүтов, «Россельхозбанк» АҖенең Татарстан филиалы директоры Ләлә Кудерметова, «Сбербанк» гавами  акционер җәмгыятенең партнерлар белән эшләү һәм ипотека кредиты идарәсе башлыгы Леонид Захаров, «Ак Барс Банк» гавами  акционер җәмгыятенең продуктларны ваклап сатуны үстерү дирекциясе директоры Александр Пронягин һәм «Ак Барс Банк» гавами акционер җәмгыятенең партнерлык каналы, эквайринг һәм автокредитлау идарәсе башлыгы Олег Исламов катнашты.

декабрь, 2020 ел
җомга

Россельхозбанк "АҖенең Татарстан төбәк филиалы «Авыл территорияләрен комплекслы үстерү" программасы кысаларында 3 млрд. сум күләмендә 1300дән артык ипотека кредиты биргән.

октябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы белешмәләренә  караганда, Россельхозбанк ташламалы авыл ипотекасы программасы буенча октябрь башына 1 014 кредит биргән. Аларның гомуми суммасы 2 млрд. 240 млн. сум тәшкил итә.

сентябрь, 2020 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы ташламалы авыл ипотекасы программасын гамәлгә ашыруга өстәмә рәвештә 500 млн. сум акча бүлеп бирде.

апрель, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Кечкенә шәһәрләрләрдә һәм поселокларда яшәүчеләрнең ташламалы авыл ипотекасы ярдәмендә торак шартларын яхшыртырга мөмкинлек бирде. 193 татарстанлы быел үз торак шартларын яхшырттылар да инде.

апрель, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан халкы Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы тарафыннан эшләнгән ташламалы авыл ипотекасы программасына актив кушылды. Ипотеканы, авыл җирлегендә эшләвенә һәм яшәвенә бәйсез рәвештә, Россия Федерациясенең 21 яшьтән 65 яшькә кадәрге теләсә кайсы гражданы алырга мөмкин. Мәс., авылга күченергә теләүче. Әмма төзелеш объекты яисә җир бары тик авыл территорияләрендә генә булырга тиеш, боларга авыллар, поселоклар һәм авыл агломерацияләре, ягъни халкы 30 мең кешегә кадәр булган шәһәр тибындагы поселоклар һәм кечкенә шәһәрләр керә. Мәсәлән, Әгерҗе, Аксубай, Апас, Арча, Буа, Лаеш, Минзәлә районнары һәм башкалар.

март, 2020 ел
сишәмбе

Татарстанда ташламалы авыл ипотекасы программасы буенча 86,5 млн сум күләмендә 36 кредит бирелде. 1 млрд 656 млн сумга 713 заявка хупланган инде. Беренче кредитларны «Россельхозбанк» АҖенең Татарстан төбәк бүлекчәсе бирә башлады.

март, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Республиканың Актаныш, Тәтеш,  Кама  Тамагы һәм  Лаеш районнарында  7 ташламалы  ипотека кредиты  бирелде инде, аларның  гомуми  суммасы 14,6 млн сум тәшкил  итә.   Беренче  кредитларны  «Россельхозбанк» АҖенең  Татарстан төбәк  филиалы бирә башлады.