март, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Бу хакта «Буа шикәре» ҖЧҖ хезмәт коллективы катнашында узган конференция барышында хәбәр ителде. Чарада Татарстан Республикасы Һөнәр берлекләре федерациясе рәисе урынбасары Марат Гафаров, Россия Федерациясе агросәнәгать комплексы хезмәткәрләре һөнәр берлегенең Татарстан республика оешмасы рәисе Фәридә Гарифуллина һәм «Буа шикәре» ҖЧҖ директоры катнашты.

март, 2021 ел
сишәмбе

Без атна саен авылда үз эшләрен башлап җибәреп, аякларында нык торучы һәм яраткан эшләре белән шөгыльләнүче кешеләр, эшкуарлар, гаилә фермалары турында язабыз. Шундый кешеләрнең берсе – Татарстанда онытылган бөртекле культура – борай игүне торгызган Марат Фәсхиев.

гыйнвар, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Республика дәүләт ярдәме программаларыннан файдаланып, алар үзләренең авыл хуҗалыгы җитештерүен киңәйтәләр. Өстәвенә, зур агрофирмалар арасында да, зур булмаган фермер хуҗалыклары арасында да үрнәк мисаллар бар.

апрель, 2020 ел
якшәмбе

Татарстан Президенты Рөстәм Миңнеханов якшәмбе көнне Буа районында булды. Аның  белән бергә Татарстан Республикасы Премьер министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров та йөрде. Башта ук алар җирле агрокомплекс активы белән очраштылар һәм авыл хуҗалыгы продукциясе күргәзмәсен карадылар.

декабрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

4 декабрьдә  Татарстанның  Буа районында авыл  хуҗалыгы  җитештерүе алдынгыларын  котладылар.  Тантаналы  чарада  Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  урынбасары     Ленар Гарипов катнашты.