Татарстанда «Фермер мәктәбе»н тәмамлаучылар бизнес-проектлар яклыйлар

2021 елның 22 декабре, чәршәмбе

Татарстанда Россельхозбанкның «Фермер мәктәбе» мәгариф  проектының икенче этабы ахырына якынлаша. Ике ай дәвамында яшь фермерлар хуҗалыклар эшчәнлегенең хокукый аспектларын, финанс бизнес-модельләрен, маркетинг нигезләрен өйрәнделәр, яңа агротехнологияләр белән таныштылар, республиканың алдынгы агросәнәгать предприятиеләрендә практика уздылар. Белем бирү программасы Казан дәүләт аграр университеты базасында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәме белән гамәлгә ашырыла.

Хәзер «Фермер мәктәбе»ндә катнашучылар үзләренең бизнес-проектларын  яклыйлар. Аны  тәмамлаучылар үзләренең  квалификациион эшләрен  дүрт юнәлеш буенча тәкъдим итәләр: «Терлекчелек», «Кошчылык», «Атчылык» һәм  «Үсемлекчелек». Проектта катнашучыларның планнарында - ат фермасы ачу, сөтчелек хуҗалыгы, кошчылык фабрикасы, теплицалар төзү, бөртекле, бакча культуралары һәм хәтта чикләвек агачлары үстерә башлау.