март, 2021 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, 9-11 апрельдә Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе «Урынны кешеләр ясый» белем бирү программасын оештыра. Чарада яше 35тән артмаган авыл җирлекләре башлыклары һәм авыл депутатлары катнаша ала.

чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, 26 - 28 февральдә «Идел» яшьләр үзәге базасында «Эчке туризм:глэмпинг һәм ял итүнең башка яңа концепцияләре» республика мәгариф форумы узачак.

дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан оештырылган «ТатАгроЭкспо» агросәнәгать күргәзмәсе кысаларында аграр югары уку йортлары студентлары агросәнәгать предприятиеләре һәм фермер хуҗалыклары җитәкчеләре белән очрашты.

Татарстанның Аграр яшьләр берләшмәсе фермер продукциясен алга этәрүгә юнәлдерелгән «Күчтәнәч» проектын башлап җибәрде. Ул беренче тапкыр «Казан Экспо» күргәзмә үзәге территориясендә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан оештырылган агросәнәгать күргәзмәсендә тәкъдим ителде.

сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, 6 февральдә Мамадышта «ЅиппуФЕСТ»Бөтенроссия креатив чаналар фестивале узачак. Чараны Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе оештыра.

гыйнвар, 2021 ел
чәршәмбе

6 февральдә Мамадышта «ЅиппуФЕСТ» Бөтенроссия креатив чаналар фестивале узачак. Чараны Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе оештыра.

декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәме белән Россия Федерациясенең 8 төбәгеннән йөздән артык яңа эш башлаучы фермер Яшь фермер мәктәбендә укулар уздылар. Укулар «Агрополия» платформасында оештырылды һәм бүген тәмамланды.

декабрь, 2019 ел
чәршәмбе

Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы Халыкара  авыл  яшьләре конгрессы аылуы  турында  хәбәр  итә.  Анда  катнашуга   Татарстан һәм Россия  авылларыннан  18 яшьтән 35 яшькә кадәрге  кешеләр  чакырыла.

ноябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Килсә  елда  Татарстанда  узачак   Халыкара  яшьләр    конгрессында  катнашуларын    30 ил  раслады  инде.  Бу хакта   23 ноябрьдә Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгында   АПКның  яшь хезмәткәрләре     арасында узган  «Һөнәре  буенча  иң  яхшы»   конкурсында  җиңүчеләрне бүләкләү тантанасында Татарстан  Республикасы   Аграр яшьләр берләшмәсе  рәисе    Диләрә Шувалова хәбәр итте.

ноябрь, 2019 ел
чәршәмбе

Германиядә  авыл  хуҗалыгының  үсеше  ничек бара?  «Һөнәре  буенча  иң  яхшы  – 2018» конкурсында  җиңүчеләр бу  сорауга  тулы  җавапны  Баварияда  рус телле «Юность» Берлегенең программасы  аша  таба алдылар.     "Kuhstallcafe Illkofen" сыер абзары-кафеда, Бавария  авылы   Хермансдорфта (Herrmannsdorfer Landwerkstätten Glonn GmbH & Co. KG) булу һәм ит, сөт  әйберләре җитештерү  буенча  фермер хуҗалыкларына, пекарьняга, эко-авыл  хуҗалыгы  продуктлары  җитештерүче предприятиегә, дуңгыз  фермаларына, тавыклар  кетәклекләренә, бакчачылык  хуҗалыкларына  экскурсияләргә бару  катнашучыларга  көнбатыш  хезмәттәшләренең агросәнәгать комплексы  эшен  тулысынча  күзалларга  ярдәм  итте.