март, 2021 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Татарстан сөт җитештерүчеләр берлеге идарәсенең «Россия Федерациясендә һәм Татарстан Республикасында сөт тармагын үстерү перспективалары» темасына киңәйтелгән утырышы узды. Утырышны Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров үткәрде. Чарада Илкүләм сөт җитештерүчеләр берлеге генераль директоры Артем Белов, Татарстанның сөт җитештерүчеләр берлеге генераль директоры Денис Пирогов, шулай ук республиканың әйдәүче сөт җитештерүчеләре һәм эшкәртүчеләре катнашты.

февраль, 2021 ел
дүшәмбе

«Вахитов ис.» АХҖК крестьян-фермер хуҗалыгы хезмәтчәннәре үзләренең көндәлек тырыш хезмәтләре белән тарихта беренче тапкыр тәүлеккә 100 тонна сөт саву чиген уздылар. Бу күрсәткечкә продуктивлыкны арттыру һәм савымны бер сыерга 11 150 килограммга җиткерү, шулай ук сыерлар санын 290 башка җиткерү исәбенә ирешелгән.

гыйнвар, 2021 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының оператив белешмәләреннән күренгәнчә, 2021 елның 11 гыйнварына авыл хуҗалыгы оешмалары тарафыннан тәүлеклек сөт сату күләме 49,89 мең тонна тәшкил иткән, бу узган елның шул ук чоры белән чагыштырганда 4,9%ка (2,3 мең тоннага) күбрәк.

декабрь, 2020 ел
чәршәмбе

Мәскәүлеләр Зеленодольск сөт эшкәртү комбинаты продукциясен «Кайнатылган сөт» категориясендә иң яхшысы дип санадылар.

май, 2020 ел
җомга

Бүгенге көндә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык – төлек министрлыгының оператив белешмәләреннән күренгәнчә, көнлек тулаем савым 4003,9 тоннага җитә, бу узган ел белән чагыштырганда 223,9 тоннага күбрәк һәм 105,9% тәшкил итә. Бер сыердан көнгә 17,6 кг сөт савылган, бу узган ел күрсәткеченнән 1,5 кг күбрәк. Көнгә 4536,1 тонна сөт сатылган, бу 275,8 тоннага күбрәк һәм 2019 елга карата 106% тәшкил итә.

апрель, 2020 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының оператив белешмәләре буенча, 2020 елның 20 апреленә авыл хуҗалыгы оешмалдарында хуҗалыкларда тәүлеклек эчендә 49,5 мең тонна сөт сатылган, бу 2019 елның шушы чорына караганда 7%ка (3,2 мең тоннага) күбрәк.

февраль, 2020 ел
шимбә

Саба  районы  аграрийлары үзләренең  тырыш  хезмәтләре  белән   тәүлеккә  200 тоннадан  артык  сөт  савуга  ирештеләр.   Бу   рекорд  район  тарихында  беренче һәм    Татарстан сөт  терлекчелеген үстерүгә  мөһим өлеш  кертү  ул.

декабрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Россия  Авыл  хуҗалыгы министрлыгы тәүлеклек  сөт  сату  күләмнәре  буенча  Татарстанны  Россия  Федерациясе  төбәкләре  арасында алдынгылар рәтендә  билгеләп  үтте.