Кызык булачак: Татарстан аграрийларын АПКда цифрлы технологияләргә өйрәтү буенча күчмә семинарлар башлана

2022 елның 19 июле, сишәмбе

Шушы  көннәрдә  республика районнары буенча күчмә семинарлар башлана, аларда «РИВЦ» АҖ хезмәткәрләре агробизнес вәкилләренә «АПКда цифрлы трансформация» курсы турында сөйләячәкләр.

7 көнлек интенсив кысаларында җитәкчеләр, финанс директорлары һәм бухгалтерлар түбәндәгеләр буенча  белемнәрен  арттырачаклар:

- хуҗалыкта цифрлы исәпне  һәм планлаштыруны ничек алып барырга,

-  җитештерү процессларын цифрлаштыруга   ничек күчерергә,

- үсемлекчелектә, терлекчелектә, механикалаштыруда нинди цифрлы идарә инструментлары бар.

Укулар нәтиҗәсе - предприятиегә цифрлы чишелешләр кертүнең     индивидуаль планы, Казан дәүләт аграр университетыннан таныклык, шулай ук 50% финанслашу белән үз хуҗалыгыңны автоматлаштыру программасында катнашу мөмкинлеге.

АПКны цифрлаштыруга аграрийларны мөмкин кадәр күбрәк  җәлеп итү максатыннан сентябрь ахырына кадәр республиканың 15 районына бару планлаштырыла.

"РИВЦ" АҖ белән бергә үзгәрегез!