Кыр хәбәрләре:язгы бөртекле культураларны чәчү төгәлләнде, Нурлат һәм Чистай районнары аграрийлары күпьеллык үләннәр чаптыралар

2021 елның 24 мае, дүшәмбе

Чәчү кампаниясе ахырына якынлаша. Язгы бөртекле культураларны чәчү төгәлләнде.

Түбәндәгеләрне чәчү төгәлләнеп килә:

Бәрәңге - 2,6 мең га

Рапс - 139,3 мең га

Силос өчен кукуруз - 117,7 мең га

Әгерҗе, Азнакай, Аксубай, Актаныш, Алексеевск, Арча, Баулы, Балтач, Буа, Биектау, Чүпрәле, Алабуга, Кукмара, Лаеш, Мамадыш, Минзәлә, Түбән Кама, Саба, Спас, Тукай, Теләче, Чирмешән һәм Ютазы районнары аграрийлары бәрәңге чәчәләр.

Әгерҗе, Азнакай, Аксубай, Актаныш, Алексеевск, Әлки, Әлки, Әлки, Апас, Арча, Әтнә, Баулы, Буа, Югары Ослан, Биектау, Чүпрәле, Зәй, Кама Тамагы, Кукмара, Лаеш, Лениногорск, Мамадыш, Менделеевск, Минзәлә, Мөслим, Түбән Кама, Яңа Чишмә, Нурлат, Питрәч, Балык Бистәсе, Саба, Сарман, Спас, Тәтеш, Тукай, Теләче, Чирмешән, Ютазы районнары игенчеләре рапс чәчүне төгәлләделәр.

Нурлат һәм Чистай районнары аграрийлары  күпьеллык үләннәр чаптыралар. Бүгенге көнгә 1412 гектар үлән печән чабылган, шуның 26 гектары – печән өчен, 1386 гектары – сенаж өчен, 1646 тонна сенаж әзерләнгән.

2021 елгы кыр эшләренең барышы турында тулырак мәгълүмат белән безнең рәсми сайтта Оператив мәгълүмат бүлегендә танышырга мөмкин.