март, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Казанда фермер хәрәкәтенең 30 еллыгына багышланган тантаналы чара уза. Кукмара, Нурлат, Зәй, Спас, Мөслим, Минзәлә, Лаеш районнары фермерлары ит һәм сөт продукциясе, казылык әйберләре, сырлар, ярымфабрикатлар, туңдырылган җиләк-җимеш, кондитер әйберләре, бал, икмәк-күмәч әйберләре алып килгәннәр.

Бүген Татарстанда фермер хәрәкәтенең 30 еллыгына багышланган тантаналы чара узды.

март, 2021 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Татарстанның Фермерлар, крестьян хуҗалыклары һәм авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативлары ассоциациясе советының һәм президиумының киңәйтелгән утырышы узды. Чарада Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары Габделхак Мотыйгуллин, Татарстанның Фермерлар һәм крестьян хуҗалыклары ассоциациясе президенты Камияр Байтемиров, КФХ башлыклары, республиканың авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативлары рәисләре катнашты.

гыйнвар, 2021 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Фәннәр академиясендә Татарстан Республикасында фермер хәрәкәтенең утыз еллыгына багышланган фәнни-гамәли конференция узды.

октябрь, 2019 ел
дүшәмбе

28 октябрьдә Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгында Татарстан  Республикасы  Премьер  министры  урынбасары – Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры Марат Җәббаров катнашында Татарстанның фермерлар,   крестьян хуҗалыклары һәм авыл  хуҗалыгы  кулланучылар  кооперативлары ассоциациясе Советы  һәм   Президиумының  киңәйтелгән  утырышы  булды.

март, 2019 ел
сишәмбе

26 мартта Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгында   Татарстан  Республикасы  Премьер  министры  урынбасары – Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры Марат  Әхмәтов катнашында  Татарстанның  Фермерлар,  крестьян   хуҗалыклары  һәм авыл  хуҗалыгы  кулланучылар  кооперативлары  ассоциациясе Советының  һәм Президиумының киңәйтелгән утырышы  узды.