апрель, 2021 ел
пәнҗешәмбе

РФ премьер-министры Михаил Мишустин көнбагыш мае һәм шикәр комы җитештерүчеләргә компенсацияләр турында карарны имзалады. Тиешле документ Россия Федерациясе Министрлар Кабинеты сайтында урнаштырылган. Бу максатларга резерв фондыннан 9 млрд. сум акча бүлеп биреләчәк. Акчалар илнең 24 төбәге арасында бүленәчәк.

март, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Бу хакта бүген «Татар-информ» мәгълүмат агентлыгының матбугат конференциясендә Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының беренче урынбасары Наил Залаков хәбәр итте.

март, 2021 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы он җитештерүчеләрдән азык-төлек бодае сатып алуга чыгымнар өлешен каплауга һәм икмәк пешерү сәнәгате предприятиеләреннән җитештерелгән һәм сатылган икмәк һәм икмәк-күмәч әйберләренә киткән чыгымнар өлешен каплауга субсидияләр бирү өчен гаризалар сайлап алуны игълан итә.

апрель, 2019 ел
сишәмбе

Бу  хакта  бүген  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгында  терлекчелек  тармагының  2019 елның  беренче  кварталындагы  эшенә  йомгаклар  ясаганда  әйттеләр.   Чараны  Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  урынбасары     Нәҗип   Хаҗипов  уздырды.  Киңәшмәдә  шулай  ук  районнарның  авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләренең селекция-нәсел хезмәтләре  башлыклары, терлекчелек буенча    консультантлары, “Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгының  Терлекчелектә  нәсел  эшенә  баш  дәүләт  авыл  хуҗалыгы  идарәсе” ДКУ,   белгечләре,  авыл  хуҗалыгы оешмалары  җитәкчеләре  һәм белгечләре  катнашты.

март, 2019 ел
сишәмбе

Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы шәхси  ярдәмче хуҗалыклар тотучы гражданнарга  субсидияләр бирә һәм  савым сыерлары тотуга, шулай  ук  бер  яшьтән  зуррак булган  кәҗәләр  тотучыларга  - субсидияләр, тагын  савым сыерларына  ветеринария  хезмәтләре  күрсәткән өчен  субсидияләр бирә. 2019 елда  бу  -  бердәм    субсидия.