август, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы «Россия Федерациясе иминлеген тәэмин итү максатларында аерым махсус икътисадый чаралар күрү турында» Россия Федерациясе Президентының 2014 елның 6 августындагы 560 номерлы Указы белән кертелгән азык-төлек эмбаргосының алты еллык эшенә йомгак ясады. Бу вакыт эчендә Россиянең АПК секторы сизелерлек үсеш динамикасын күрсәтте - бүген Россия үзен төп азык-төлек продуктлары белән тулысынча тәэмин итә һәм тармакның экспорт куәтен актив үстерә.

июль, 2020 ел
җомга

"Бөтенроссия кыр көне - 2020" күргәзмәсе кысаларында авыл хуҗалыгы министры Дмитрий Патрушев онлайн режимында “Россиядә үсемлекчелек: стратегик ориентирлар һәм аларның казаныш инструментлары” темасына пленар утырыш уздырды. Чарада Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров катнашты.

март, 2020 ел
сишәмбе

Бу хакта бүген Россия Федерациясе авыл хуҗалыгы министры Дмитрий Патрушев социаль әһәмиятле авыл хуҗалыгы продукциясе һәм азык-төлек вәзгыяте мониторингы буенча Оператив штаб утырышында әйтте. Аның эшендә Татарстан Республикасы Премьер министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров катнашты.

февраль, 2019 ел
җомга

Бу  хакта  бүген Россия  Федерациясе  субъектларының  авыл  хуҗалыгы  җитештерүен артттыру һәм экспорт куәтен  үстерү  буенча  Казанда  узган  чираттагы  киңәшмәдә  Россия Федерациясе  Авыл  хуҗалыгы  министры        Дмитрий Патрушев сөйләде,  чарада  Россия  Федерациясе  президентының  Идел  буе федераль округындагы  вәкиле    Алексей Кузьмицкий,  Татарстан  Республикасы  Президенты  Рөстәм  Миңнеханов, Идел  буе  федераль округы  төбәкләре  башлыклары, АПКның  төбәк   идарә  органнары  җитәкчеләре  һәм дәүләт компанияләренең  тармак  җитәкчеләре  катнашты.

февраль, 2019 ел
дүшәмбе

22 февральдә  Россия Федерациясе  авыл  хуҗалыгы  министры   Дмитрий Патрушев Татарстан  Республикасына  эш  сәфәре  белән  киләчәк.  Биредә  ул  Идел  буе  федераль  округы төбәкләре тарафыннан  җитештерелә  һәм экспортлана  торган  АПК продукциясе күләмнәрен  планлаштыру  турында  киңәшмә  уздырачак.