апрель, 2021 ел
сишәмбе

Сиптергечләрне мониторинглау сервисы Татарстан Республикасында уңышны арттыру һәм кырларның сиптергечләр белән берничә мәртәбә эшкәртелүен контрольдә тоту өчен булдырылган. Системага тоташучы хуҗалыклар дәүләт ярдәменең югары коэффициентына ия булачаклар.

декабрь, 2020 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, 7 декабрьдә 19:00 сәгатьтә «Агрополия» бердәм белем бирү платформасында төбәкара стажировкалар һәм кооператив идарәчеләре өчен тәҗрибә уртаклашу системасына багышланган бушлай вебинар узачак.

ноябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, 12 ноябрьдә 12:00 сәгатьтә «Агрополия» бердәм белем бирү платформасында чираттагы бушлай вебинар узачак, ул «Меркурий» системасын автоматлаштыруга һәм эшкәртүчеләр өчен сертификацияләүгә багышлана.

октябрь, 2020 ел
җомга

Авылда ничек уңышлы бизнес корырга? Нинди юнәлеш сайларга? Нәрсәдән башларга? Дәүләттән нинди ярдәм һәм субсидияләр алырга мөмкин? Дөрес идарәчел карарлар кабул итәргә һәм табышны арттырырга нәрсә ярдәм итә? Боларның барысы турында да аграийлар өчен онлайн-мәктәптә белергә мөмкин.

октябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, 29 октябрьдә 15:00 сәгатьтә «Агрополия» бердәм белем бирү платформасында «Авыл хуҗалыгы кооперациясендә бухгалтерлык исәбе» курсы буенча чираттагы бушлай вебинар узачак.

сентябрь, 2020 ел
җомга

Бердәм белем бирү платформасы аграрийларны укыту өчен билгеләнгән. Бүген түләүсез сынау дәресләренә теркәлү ачылды. Бу хакта республика районнары белән видеоконференция режимы форматындагы киңәшмә барышында РИВЦ генераль директоры Нияз Хәлиуллин хәбәр итте.