июль, 2020 ел
сишәмбе

Бүген Казан дәүләт аграр университетында агросәнәгать секторында яшь белгечләрне беркетү мәсьәләләре буенча Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы тарафыннан ачык һавада оештырылган Казан аграр университетының икътисад институтын тәмамлаучылар белән очрашу узды.

июль, 2020 ел
дүшәмбе

Бүген Казан дәүләт аграр университетының Агробиотехнопаркы базасында аграр университетның кыр тәҗрибәсен һәм орлыкчылык кишрлекләрен презентацияләү булды. Чарада Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров, Лаеш районы Башкарма комитеты җитәкчесе Илдус Зарипов, Казан аграр университеты ректоры Айрат Вәлиев һәм башка кызыксынучы затлар катнашты.

апрель, 2020 ел
чәршәмбе

28 апрельдә Казан дәүләт аграр университетында «Защита» студентлар хезмәт отрядын эшкә озату тантанасы узды. Быел отряд үзенең унынчы юбилей эшләренә китте. Университет ректоры Айрат Вәлиев һәм инфраструктура үсеше һәм җитештерү эшчәнлеге буенча проректор Наил Хәмидуллин «Защита» студентлар отрядының эшкә китүчеләре белән очраштылар һәм аларга үзләренең теләкләрен белдерделәр.