март, 2021 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров «Ак Барс» һәм «Красный Восток» холдинг компанияләре вәкилләре белән киңәшмә үткәрде. Очрашу барышында авыл хуҗалыгы предприятиеләре җитәкчеләре игенчелек өлкәсендә киләчәккә планнар белән уртаклаштылар. «Контроль сәгате» форматында узган киңәшмә эшендә шулай ук министр урынбасарлары Илдус Габдрахманов, Рафаэль Фәттахов, район башлыклары, предприятие үз эшчәнлеген алып бара торган авыл хуҗалыгы идарәләре башлыклары катнашты.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Үсемлекчелек өлкәсендә эре авыл хуҗалыгы предприятиеләре белән «Контроль сәгате» форматында киңәшмә узды. Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров «Чистай» агрофирмасы” ҖЧҖ, “БИО-АГРО” ҖЧҖ һәм “ВОЛГА-СЕЛЕК” ҖЧҖ кебек авыл хуҗалыгы предприятиеләре вәкилләрен тыңлады. Киңәшмә эшендә шулай ук министр урынбасары Илдус Габдрахманов һәм предприятиеләр үз эшчәнлекләрен алып бара торган районнардан авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләре башлыклары катнашты.

апрель, 2020 ел
җомга

Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы коронавирус эпидемиясе шартларында авыл хуҗалыгы җитештерүчеләренең өзлексез эшләвен тәэмин итү буенча «Контроль сәгате» формтында киңәшмә үткәрде. Чираттагы видеоконференция режимындагы киңәшмәне Россия Федерациясе авыл хуҗалыгы министрының беренче урынбасары Джамбулат Хатуов уздырды, киңәшмәдә Татарстан Республикасы Премьер министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе – Татарстан Республикасының Баш дәүләт ветеринария инспекторы Алмаз Хисаметдинов, Россия Кулланучылар күзәтчелегенең (Роспотребнадзор) Татарстан Республикасы Идарәсе җитәкчесе урынбасары Любовь Авдонина һәм республика АПК предприятиеләре җитәкчеләре катнашты.