июнь, 2019 ел
шимбә

Үз хезмәтләре  белән  мактау  һәм ихтирам  яулаган  гади  кешеләр  турындагы  безнең    «Хезмәт кешеләре» рубрикасының  бүгенге  герое  - туган  районында озак  еллар  сыер  савучы  булып  эшләгән   Галочкина Надежда Николаевна.

май, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Бүген  Татарстан  Республикасы  Премьер  министры  урынбасары – Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  Марат  Әхмәтов  республиканың  Азнакай  районында булды.  Район  башлыгы   Марсель  Шәйдуллин белән  бергә  кырларны  карап  чыктылар.

гыйнвар, 2019 ел
пәнҗешәмбе

23 гыйнварда Буа муниципаль районының Айзетуллов КФХ базасында фермер хуҗалыкларының 2018 елдагы эшенә йомгаклар ясау буенча киңәшмә узды. Шуны әйтергә кирәк, фермер хуҗалыклары район икътисадының аграр секторында ныклы урын алган. Районда 80нән артык крестьян-фермер хуҗалыгы эшли, шуның 17се – гаилә фермалары. Бу КФХлар бер-берсенә охшамаган, һәр фермер күңеленә хуш килгән үз юнәлешен сайлый. Әмма аларның барысы да үз эшен белеп һәм нәтиҗәле эшли.

гыйнвар, 2019 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы “Хезмәт кешеләре” дигән яңа рубрика ачып җибәрде. Анда без фидакарь хезмәт итеп танылган шәхесләр, бай тәҗрибәле һәм мактаулы хезмәт кешеләре, үз эшенең осталары турында язачакбыз.