июль, 2021 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ленар Гарипов җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы комиссиясе Чүпрәле районында ашлык җыю техникасының әзерлеген тикшерде. Комиссия эшендә шулай ук Чүпрәле районы башлыгы Марат Гафаров, "Дәүләт техника күзәтчелеге" бүлеге башлыгы Илдар Шәйхаттаров, "Россия  авыл  хуҗалыгы  үзәге" ФДБУнең район бүлеге башлыгы Исламетдин Низамов, үсемлекләрне яклау буенча агроном Илгиз Азизов, урыннарда хуҗалыклар җитәкчеләре һәм игенчелек буенча баш белгечләр, агрономнар катнашты.

май, 2021 ел
чәршәмбе

Бу хакта Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Алексеевск районында узган «Сыйфатлы азык һәм ныклы азык базасы – хайваннарның югары продуктивлык нигезе» зона семинар-киңәшмәсендә хәбәр итте. Чарада Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Терлекчелектә нәсел эше буенча баш дәүләт авыл хуҗалыгы идарәсе башлыгы урынбасары Гелүс Баязитов, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы Алмаз Хисаметдинов, район башлыгы Сергей Демидов, шулай ук районнарның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләре җитәкчеләре, фермерлар һәм башкалар катнашты.

февраль, 2021 ел
шимбә

Бүген Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган киңәшмәдә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ленар Гарипов Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы оешмаларында  терлекчелек тармагының 2021 елның гыйнвар ае нәтиҗәләре турында сөйләде.

февраль, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында 2020 елда сөтчелек юнәлешендәге нәсел хуҗалыкларының эшенә йомгак ясау һәм 2021 елга бурычлар билгеләү буенча киңәшмә узды.

октябрь, 2020 ел
сишәмбе

Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында «Татарстан Республикасында терлекләрне бердәм идентификацияләү һәм ветеринария иминлеге буенча эшләр башкару турында» дигән темага узган Брифингта хәбәр иттеләр. Брифингта Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы Алмаз Хисаметдинов һәм Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ленар Гарипов катнашты.

февраль, 2020 ел
шимбә

Саба  районы  аграрийлары үзләренең  тырыш  хезмәтләре  белән   тәүлеккә  200 тоннадан  артык  сөт  савуга  ирештеләр.   Бу   рекорд  район  тарихында  беренче һәм    Татарстан сөт  терлекчелеген үстерүгә  мөһим өлеш  кертү  ул.