май, 2021 ел
шимбә

Бу хакта Әлмәт районында «Сыйфатлы азык һәм ныклы азык базасы -терлекләрнең югары продуктивлыгы нигезе» дигән зона семинар- киңәшмәсе барышында хәбәр иттеләр. Чарада Әлмәт муниципаль районы башлыгы Тимур Ногуманов, Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ленар Гарипов, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Терлекчелектә нәсел эше буенча баш дәүләт авыл хуҗалыгы идарәсе башлыгы урынбасары Гелүс Баязитов, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы Алмаз Хисаметдинов, шулай ук терлекчелек буенча консультантлар һәм башка җаваплы затлар катнашты.

апрель, 2020 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Әлмәт районында булды. Сәфәр кысаларында ул авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре белән аралашты һәм язгы кыр эшләренең барышы белән танышты. Аның белән бергә Татарстан Республикасы Премьер министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров та килгән иде.

ноябрь, 2019 ел
чәршәмбе

12 ноябрьдә    Татарстан  Республикасы авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  урынбасарлары   Илдус Габдрахманов, Ленар Гарипов,  Тәлгать  Таһирҗанов, “Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгының  Терлекчелектә  нәсел  эшенә  баш  дәүләт  авыл  хуҗалыгы  идарәсе” ДКУ башлыгы  Ришат Зарипов,   Татарстан  Республикасы Министрлар Кабинетының  Баш ветеринария  идарәсе  башлыгы  урынбасары   Айрат Гәрәев, Бөгелмә  шәһәренең «Элита» нәсел  предприятиесе  вәкилләре  составындагы   эшче  төркем  Татарстанның  Әлмәт  районында булды.