март, 2021 ел
чәршәмбе

Тукай районында «Техниканы 2021 елгы кыр эшләренә әзерләү» темасына республика инженерия конференциясе узды, анда Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Рафаэль Фәттахов һәм районнарның авыл хуҗалыгы идарәләре белгечләре катнашты. Чараның гамәли өлешендә министр урынбасары «Чаллы-Кировец», «Кама Механика», «РариТЭК» предприятиеләренең җитештерү мәйданчыкларын карады.

февраль, 2021 ел
җомга

Бүген Тукай районында алдынгыларның традицион слеты узды. Чарада район башлыгы Фаил Камаев, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Рафаэль Фәттахов, оешмалар-предприятиеләр җитәкчеләре һәм, әлбәттә инде, авыл хезмәтчәннәре һәм барлык хуҗалык  тармаклары хезмәткәрләре катнашты.

декабрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Тукай районында Татарстан Республикасының база хуҗалыкларында сөт терлекчелеген цифрлаштыру буенча семинар-киңәшмә узды, анда Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ленар Гарипов, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы Алмаз Хисаметдинов, район башлыгы Фаил Камаев, республиканың 11 районыннан авыл хуҗалыгы идарәләре, ветеринария берләшмәләре башлыклары һәм белгечләре, шулай ук республиканың база хуҗалыклары җитәкчеләре һәм белгечләре катнашты.

октябрь, 2020 ел
дүшәмбе

Хәзер республиканың сәүдә челтәрләрендә Мисыр яисә Пакистан бәрәңгесен, яки Израиль кишерен торган саен сирәгрәк очратырга мөмкин. Чит ил продукциясен Татарстанның үз продукциясе кысрыклап чыгара бара. Биредә авыл хуҗалыгы кооперациясе үсешенең роле зур.

май, 2020 ел
дүшәмбе

Атна саен без Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәме белән авылда үз эшләрен ачып, аягында нык торучы һәм яраткан эшләре белән шөгыльләнүче кешеләр, гаилә фермалары һәм яшь эшкуарлар турында язабыз. Шундыйларның берсе – Хановлар гаиләсе.

октябрь, 2019 ел
дүшәмбе

Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы авылда  кече  һәм урта  бизнесны  үстерүгә  зур  игътибар  бирә.  Бүген  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы ярдәме  белән  авылда  үз  эшен  ачып,  аягында  нык  торып,  туган  авылында  яраткан  эше  белән  шөгыльләнә торган  кешеләр,  фермерлар һәм  яшь эшкуарлар  күп.   Шундыйларның  берсе  – Тукай  районыннан  Вәлиевлар гаиләсе.    2019 елда  алар  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгыннан  кече  фермаларны  үстерүгә  200 мең  сум  күләмендә  грант алдылар.