март, 2021 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Бөгелмә муниципаль районының “Северная Нива” ҖЧҖендә өч сөтчелек фермасыннан торган беренче сөт комплексы файдалануга тапшырылды. Ул 3550 сыерга исәпләнгән. Аның җитештерү куәте тәүлеккә 100 тонна тәшкил итә. Проектка кертелә торган инвестицияләрнең гомуми күләме 11 млрд. сумнан артып китәчәк.

март, 2021 ел
җомга

Бүген, Халыкара хатын-кызлар бәйрәме алдыннан без аграр өлкәдә хатын-кызлар ничек итеп үзләренең стартапларын гамәлгә ашырулары турында сөйлисебез килә. Шундыйларның берсе – Лениногорск районыннан эшкуар Елена Лиорек, ул 2019 елда «Агростартап» дәүләт программасы буенча Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында җиңүче булып, 3 млн сум грант ала. Ә 2020 елда инде кулланучыларга үстерелгән 20 мең чеби сатып, үзенең бизнес-планын гамәлгә ашыра.

февраль, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин һәм Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров эш визиты белән Бөгелмә муниципаль районында булдылар. Сәфәр кысаларында алар сәнәгать предприятиеләре, кече һәм урта бизнес, Бөгелмә районының агросәнәгать комплексы, мәгариф, мәдәният һәм социаль яклау учреждениеләре продукциясе күргәзмәсен карадылар.

май, 2020 ел
дүшәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров Бөгелмә районында язгы кыр эшләренең барышы белән танышты. Аның белән бергә район башлыгы Линар Закиров йөрде.

октябрь, 2019 ел
чәршәмбе

Яшь буынны  авыл  хуҗалыгы  җитештерүенә  җәлеп  итү  һәм  аграр  һөнәрләр  белән  таныштыру  буенча  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы  тарафыннан  актив эш алып  барыла.   Шул  эш  кысаларында  төрле  районнарда  павх  идарәләре  тарафыннан  фермаларга  һәм  авыл  хуҗалыгы  предприятиеләренә    экскурсияләр  оештырыла.

октябрь, 2019 ел
дүшәмбе

12 октябрьдә Татарстан  Республикасы  Премьер  министры  урынбасары – Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  Марат Җәббаров эш сәфәре  белән  Бөгелмә  районында булды һәм «ЭкоНива» агрохолдингы генераль директоры   Штефан Дюрр  белән  очрашты.