2017 елның 10 июле, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Тәтеш муниципаль районы «Родина» агрофирмасы” ҖЧҖендә савым сыерларын 300 башка җиткерергә уйлыйлар. «Сөт терлекләрен ишәйтергә җыенабыз. Бүген фермада уртача көнлек савым 15 килограмм тәшкил итә, ә киләчәктә бу күрсәткеч 20 килограммнан да ким булмаска тиеш, – дип сөйләде предприятие җитәкчесе Евгений Горшков. – Әлегә безнең 250 баш сыерыбыз бар».

Фермада сыерларны машина белән тәҗрибәле осталар сава, шулар арасында – Надежда Николаева һәм Зоя Алюкина. «Дус, тату команда булып эшлибез, – дип сөйли ферма мөдире Дмитрий Исаев. – Һәркемнең үз бурычы – көтүчеләр Валерий Туганов һәм Алексей Журавлев терлекләрне тукландыру өчен көтүлеккә чыгаралар, лаборантка Екатерина Туганова сөт сыйфатын тикшерә. Коллективта 26 кеше эшли, бөтен коллективның хезмәт нәтиҗәсе һәркайсының җаваплылыгына бәйле».