июль, 2016 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов кыр эшләрен оештыру мәсьәләләре буенча Алексеевск, Әлки, Спас муниципаль районнарында булды.

Татарстан Республикасы Мөслм муниципаль районында В Муслюмовском муниципальном районе уракка төштеләр. Районда урып-җыюга беренчеләрдән булып«Исламов» КФХ һәм «Родные края» (“Туган яклар”) агрофирмасы” ҖЧҖ игенчеләре керештеләр, алар арыш суктыра башлады. Уңдырышлылык гектардан уртача 25 центнер тәшкил итә.

2016 елның 22 июленнән  17 августына кадәр Татарстан Республикасы муниципаль районнарында 2016 елгы уңышны урып-җыю чорында хезмәтне саклау һәм эшләрне имин башкару кагыйдәләрен үтәү айлыгы узачак.

Татарстан Республикасы Чүпрәле муниципаль районында бөртекле культуралар суктыруга керештеләр. Районда көзге бодайны урып-җыюга беренчеләрдән булып “Мәхмүтов И.Ф.” КФХ игенчеләре чыкты.