Татарстан районнарында авыл хуҗалыгы техникасын саклауга куялар

2020 елның 12 ноябре, пәнҗешәмбе

Кайбыч районында АПК оешмалары арасында техниканы кышкы саклауга кую һәм машина-трактор паркларын авыл хуҗалыгы машиналарын ремонтлауга әзерләү буенча конкурс узды.

Бүген Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы комиссиясе Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов катнашында Кайбыч районында техниканы кышкы саклауга куюның торышын бәяләде. Тикшерү барышында ашлык җыю, азык җыю комбайннарының, азык әзерләү техникасының, чәчкечләрнең, туфрак эшкәртү агрегатларының торышы, алынган частьләрне һәм детальләрне саклау, ремонт эшләрен оештыру, шулай ук хезмәтне саклау һәм хезмәт өчен түләү шартлары бәяләнә.

Конкурс нәтиҗәләре буенча комиссия беренче урынны “Гөбнә” агрофирмасы” ҖЧҖенә бирде. “Подберезье” агрофирмасы” ҖЧҖ, «Туган як – Агро» ҖЧҖ, «Хәсәнов А.А.» КФХ үзара тикшерүгә җаваплы караганнар.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, техниканы дөрес саклау аның озак эшләвен һәм, аны тотуга аз чыгымнар түгеп, аннан нәтиҗәле файдалануны тәэмин итә, эшләмәгән чорда да машиналарның эшкә әзерлекләрен саклап калырга мөмкинлек бирә, дип искәртә. Бу мөһим этап Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы җитәкчелеге һәм белгечләре катнашында быел 9-13 ноябрьдә уза.