Грантлар бирүгә авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативларын сайлап алуга өстәмә конкурс буенча йомгаклар ясалды

2018 елның 20 сентябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы   Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы         «2017-2020  елларга   Татарстан Республикасында  Авыл хуҗалыгы кулланучылар  кооперациясен үстерү»   программасы буенча  матди-техник  базаны  үстерүгә   грантлар бирү өчен  авыл хуҗалыгы кулланучылар  кооперативларын сайлап   алуга  өстәмә  конкурска йомгаклар ясалды.

Грантларның  гомуми суммасы  94,8 млн. сум тәшкил итә, шуннан  54,9 млн. сумы   (58 процент) федераль бюджеттан  бүлеп бирелде. Шулай  ук бизнес-проектлар буенча   70 эш  урыны  булдырылды.

Конкурска кертелгән 7авыл хуҗалыгы кулланучылар  кооперативыннан 5 кооператив   грантларга  ия  булды. Болар –  «Каймак» - сөт эшкәртү  (Саба районы); «Биек Тау» - сөт эшкәртү (Теләче районы); «Единство» - яшелчә  эшкәртү (Тукай районы); «Чирмешән»- эре мөгезле терлек ите эшкәртү (Чирмешән районы); «Авыл» яшелчә эшкәртү (Әлмәт районы).

«2017-2020  елларга   Татарстан Республикасында  Авыл хуҗалыгы кулланучылар  кооперациясен үстерү»  ведомство максатчан программасын гамәлгә ашыру турында мәгълүмат Министрлык сайтында:   http://agro.tatarstan.ru/ - «Фермерларга һәм авыл хуҗалыгы кооперативларына  грантлар,  шәхси ярдәмче хуҗалыкларга  субсидияләр» бүлегендә урнаштырылды.