ноябрь, 2019 ел
шимбә

Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы авылда  кече  һәм урта  бизнесны  үстерүгә  зур  игътибар  бирә.  Бүген  һәр районда,  үз эшен  ачып,  аягында  нык  торучы  кешеләр  бар.   Шундыйларның  берсе  -   Акчсубай  районының  Иске Мукша  авылында  вешенка гөмбәсе  җитештерү  буенча    цех Анатолий Самаренкин.

дүшәмбе

Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы авылда  кече  һәм урта  бизнесны  үстерүгә  зур  игътибар  бирә.   Бүген  һәр районда  үз эшен  ачып,  аны  уңышлы  алып  баручы  кешеләр  бар.   Шундыйларның  берсе  - Аксубай  муниципаль районының  Иске Тимошкино  (Старое Мокшино) авылында вешенка  гөмбәсен  үстерү   цехын  ачкан  Анатолий Самаренкин.

сишәмбе

Без һәр атнада  авылда үз эшен ачкан, аякларында  нык  торучы  һәм яраткан эшләре  белән шөгыльләнүче  кешеләр, гаилә фермалары һәм яшь эшкуарлар  турында  язабыз. Шундый  кешеләрнең берсе – Татарстанда  онытылып  бара  торган  бөртекле  культура  – борай игүне торгызучы  Марат Фәсхиев.

чәршәмбе

Кукмара районының  Вахит авылыннан  Айгөл  Сәмигуллина  үзенең  Инстаграмм битендә   авыл  тормышы  сәхифәсен  алып бара. Аңа – 26 яшь. Ире белән бергә биш бала тәрбияләргә дә, маллар асрарга да, хәләл сөт ризыклары җитештерергә дә, үз йортында башка эшләр белән шөгыльләнергә дә өлгерә ул.