март, 2024 ел
чәршәмбе

АПК компанияләрендә ветеринария табибын, агроном һәм инженер- технологны иң популяр юнәлешләр дип санарга була. Россельхозбанкның авыл хуҗалыгында эш эзләү һәм белем буенча «Я в Агро» платформасы экспертлары шундый нәтиҗәләргә килгәннәр.

июнь, 2021 ел
пәнҗешәмбе

"Иннополис" махсус икътисадый зонасы базасында АПКны цифрлаштыру буенча панель дискуссия узды. Чара Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәме белән сөт һәм ит терлекчелеге зоотехник-селекционерларының икенче Бөтенроссия конкурсының эшлекле программасы кысаларында узды.

декабрь, 2020 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында Татарстан Республикасы Инвестиция советының 2020 елдагы йомгаклау утырышын уздырды. Утырыш эшендә Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин, Татарстан Республикасы премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров катнашты.