ноябрь, 2020 ел

Татарстанда эре мөгезле терлекләрне Бердәм идентификацияли башладылар.

Арча районында «Яңарыш» ҖЧҖ 2017 елда бөлгенлеккә төшкән «Вамин» агрохолдингының авыл хуҗалыгы җирләре һәм фермалары базасында төзелә.

октябрь, 2020 ел
сишәмбе

Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында «Татарстан Республикасында терлекләрне бердәм идентификацияләү һәм ветеринария иминлеге буенча эшләр башкару турында» дигән темага узган Брифингта хәбәр иттеләр. Брифингта Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы Алмаз Хисаметдинов һәм Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ленар Гарипов катнашты.

октябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында районнар белән узган киңәшмә (ВКЭ) барышында хәбәр иттеләр, ул Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ленар Гарипов рәислегендә узды.