май, 2021 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров һәм министр урынбасарлары Илдус Габдрахманов һәм Рафаэль Фәттахов эш сәфәре белән Актаныш районында булдылар, анда алар язгы кыр эшләренең барышы һәм район кырларындагы оператив хәлләр белән таныштылар. Алар белән бергә район башлыгы Энгель Фәттахов, район авыл хуҗалыгы идарәсе башлыгы Нәфис Сәлимгәрәев һәм башка җаваплы затлар йөрде.

гыйнвар, 2021 ел
сишәмбе

Бүген Актаныш районында алдынгылар слеты узды. Чарада Актаныш муниципаль районы башлыгы Энгель Фәттахов, шулай ук районның иң яхшы предприятиеләре һәм оешмалары вәкилләре, авыл хуҗалыгы, эшкәртү сәнәгате, мәдәният, мәгариф, төзелеш, сәламәтлек саклау, спорт һәм социаль өлкә хезмәткәрләре катнашты.