июнь, 2021 ел
пәнҗешәмбе

Зәй районы авыл хуҗалыгы оешмаларында чәчүлекләрне кабул итү башланды. Анда район башлыгы Рәзиф Кәримов, район авыл хуҗалыгы идарәсе, Россия  авыл  хуҗалыгы үзәгенең Татарстан Республикасы филиалы һәм «Агрокч» АҖ белгечләре катнашты.

февраль, 2021 ел
пәнҗешәмбе

«Зәй шикәре» ААҖ шикәр әзерләү сезонын уңышлы тәмамлады. Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының оператив белешмәләреннән күренгәнчә, завод 1 млн.249 мең тонна шикәр чөгендере кабул иткән. 194 мең тоннадан артык шикәр (узган ел белән чагыштырганда 44 тоннага күбрәк), 50 мең тонна меласса һәм 56 мең тонна грануллы чөгендер сыгынтысы эшләп чыгарды. Әлеге сезонда шикәр чыгышы 15,6 % тәшкил итте.

октябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Бу хакта бүген Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының беренче урынбасары Наил Залаков Зәй районында Авыл хуҗалыгы хезмәткәрләре көненә багышланган чарада хәбәр итте.