июль, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан кырларында хәзер кызу эшләр бара - комбайнчылар иртәдән кичкә кадәр ашлык суктыралар, икмәк язмышы алар кулында, шуңа күрә дә алар бөтен көчләрен куялар. Ә көзге бодай төялгән КамАЗлар икмәк кабул итү предприятиесенә ашыгалар, хәзер һәр минут кадерле: кояшлы көннәрнең һәр сәгатен нәтиҗәле файдаланырга кирәк.

июль, 2020 ел
җомга

- Җиңел кулдан «Ак Барс – Чүпрәле» агрофирмасы аграрийлары районда беренчеләрдән булып урып-җыюга керештеләр. Хуҗалык кырларында 76 берәмлек авыл хуҗалыгы техникасы эшли. Бер комбайнга эш 530 гектар туры  килә. Алардан   соң ук басуга  “Чынлы”  җәмгыяте комбайнчылары һәм фермер хуҗалыклары чыкты, - ди Чүпрәле районының  Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы  Тәлгать Халитов.