гыйнвар, 2021 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы аппараты хезмәткәрләре Процесслар фабрикасында җитештерүнең нәтиҗәлелеген арттыру курсы буенча укулар уздылар. Сакчыл җитештерү инструментларын кулланып укыту Хезмәт җитештерүчәнлеге өлкәсендә Татарстан Республикасының төбәк компетенцияләр үзәге тарафыннан оештырылган иде.

апрель, 2020 ел
дүшәмбе

Яңа сезонда Агрокөч ремонтлау кампаниясенә 500 млн сум акча җибәрде, узган ел инвестицияләр күләме 900 млн сум булган иде, дип хәбәр итә «Агрокөч» АҖ генераль директорының эшчәнлек мәсьәләләре буенча урынбасары Петр Чаплыгин. «Сакчыл җитештерү аркасында без техниканы ремонтлауга чыгымнарны ике мәртәбәдән артыкка киметә алдык. Без шулай ук стандарт операция карталары эшләдек, аларны тиешле инструментлар белән тәэмин иттек, бу күпчелек позицияләрне сатып алырга түгел, ә аларны кабат торгызырга ярдәм итә», - дип сөйли Петр Чаплыгин.