июль, 2021 ел
дүшәмбе

АГРОКӨЧ үз чималы  нигезендә органик  ашламалар  җитештерү  мәйданчыгы  төзи башлады.   Булачак җитештерү урынында  хәзер   әзерлек һәм җир эшләре алып барыла, төзелешне исә 2021 елның дүртенче кварталында тәмамлау планлаштырыла.

декабрь, 2020 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык төлек министрлыгы белешмәләренә караганда, АГРОКӨЧ структурасына керүче «Чаллы-Бройлер» ҖЧҖ 2020 елда тере үлчәмдә 123,9 мең тонна кош ите һәм 96,6 мең тонна төрле ит продукциясе җитештерүне планлаштырган. Холдингта билгеләп үтелгәнчә, быел 95,5 млн сумлык 864,2 мең килограммнан артык продукция экспортка җибәрелгән. Экспорт төркемендә ихтыяҗ иң югары булган продукция - ул тавык тәпиләре, гомуми өлештән 64% тәшкил итә яки - 554,6 мең кг, алар Кытай сатып алучылары өчен аеруча актуаль.

апрель, 2020 ел
дүшәмбе

Яңа сезонда Агрокөч ремонтлау кампаниясенә 500 млн сум акча җибәрде, узган ел инвестицияләр күләме 900 млн сум булган иде, дип хәбәр итә «Агрокөч» АҖ генераль директорының эшчәнлек мәсьәләләре буенча урынбасары Петр Чаплыгин. «Сакчыл җитештерү аркасында без техниканы ремонтлауга чыгымнарны ике мәртәбәдән артыкка киметә алдык. Без шулай ук стандарт операция карталары эшләдек, аларны тиешле инструментлар белән тәэмин иттек, бу күпчелек позицияләрне сатып алырга түгел, ә аларны кабат торгызырга ярдәм итә», - дип сөйли Петр Чаплыгин.

декабрь, 2019 ел
пәнҗешәмбе

«Агрокөч» холдингы   2020 елда  үз продукциясен  Кытайга  чыгара башлауны  планлаштыра.    Предприятие шулай  ук  Малайзия  базарына  да  чыгарга  ниятли.  Бу  хакта «Агрокөч. Чаллы-МПК»  ҖЧҖенә  матбугат  туры  вакытында  «Агрокөч»  АҖ  генераль директоры Светлана Барсукова хәбәр итте.

ноябрь, 2019 ел
сишәмбе

Бүген  Татарстан  Республикасы  Премьер  министры  урынбасары – Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры Марат Җәббаров  кош ите  эшкәртү  буенча  Россиядә  иң  эре  комплексларның  берсе булган  «Агрокөч.Чаллы-МПК»  эшчәнлеге  белән  танышты.       Министр белән  бергә  «Агрокөч» холдингының   Директорлар  советы    рәисе  Илшат Фәрдиев, холдингның  генераль  директоры Светлана Барсукова, шулай  ук  башка  җаваплы  затлар  йөрде.