март, 2021 ел
дүшәмбе

Без атна саен Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы ярдәме белән авылда үз эшләрен үстерүче, аякларында нык торучы һәм яраткан эшләре белән шөгыльләнүче кешеләр, гаилә фермалары һәм яшь эшкуарлар турында язабыз. Шундыйларның берсе - Әлки районының Иске Чаллы авылыннан Рамазан Хәйдәров.

апрель, 2020 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Әлки районы предприятиеләренең эшчәнлеге белән танышты. Эш сәфәре кысаларында аның белән бергә Татарстан Республикасы Премьер министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров йөрде.

декабрь, 2019 ел
сишәмбе

17 декабрьдә  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы Татарстанның Сөт  җитештерүчеләр берлеге белән  берлектә  “Сөт җитештерү  уңышына ирешүдәге 5 адым” темасына  түгәрәк  өстәл  уздырды.   Чара  Әлки  районеы  “Каргалы” терлекчелек  комплексы  базасында района (“Красный Восток»  агрохолдингы” АҖ) сөт  терлекчелеге  өлкәсендәге  әйдәүче  экспертларны  җәлеп  итеп  үткәрелде.