октябрь, 2020 ел
җомга

Татарстанда Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы шимбә көнне, 3 октябрьдә, иртәнге сәгать 6дан эшли башлый торган авыл хуҗалыгы ярминкәләренә чакыра, алар, гадәттәгечә, Казанда, Чаллыда, Зеленодольск районының Октябрьский поселогында («Яңа Тура» сәүдә-ярминкә комплексы) уза. Шәһәр халкы Татарстанның муниципаль районнарыннан китерелгән ит, казылык әйберләрен, үлчәүле сөт, сыр, май, йомырка, яшелчәләр, бал, шикәр, он, ярмалар һәм авыл хуҗалыгы товар җитештерүчеләре китергән башка фермер продукциясен арзанрак бәяләрдән сатып ала алалар.

октябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы коллективы тармак ветераннарын һәм республиканың авыл хуҗалыгын үстерүгә үз өлешләрен кертүчеләрне Халыкара өлкәннәр көне белән котлый.

октябрь, 2019 ел
сишәмбе

Бүген  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгында  республиканың  агросәнәгать комплексын үстерүгә  үзләреннән зур  өлеш  керткән, шул  тармакта  фидакарь  хезмәт иткән  ветераннарны  Халыкара  өлкәннәр  көне  белән  котладылар.     Бу  игелекле     традиция  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы  тарафыннан  берничә  ел  рәттән  инде  дәвам  итә һәм  бүген дә Игенчеләр  саренда  авыл  хуҗалыгы  тармагының  150дән артык  ветераны  җыелды.