декабрь, 2020 ел
дүшәмбе

Лаеш районында гадәти булмаган авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативы эшли – ул дару үләннәре, җиләк-җимешләр әзерләү һәм эшкәртү белән шөгыльләнә.

июнь, 2020 ел
дүшәмбе

Лениногорск районында керкә балыгы үстерү буенча гаилә фермасы уңышлы эшләп килә. Аны Джейхун Намазов һәм аның улы Руслан Ефремов оештырганнар.

апрель, 2020 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы 2020 елда матди-техник базаны ныгытуга грант бирү өчен авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативларын сайлап алу конкурсы башлануы турында игълан итә.

гыйнвар, 2020 ел
сишәмбе

2019 елда  Татарстан  Республикасы Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министрлыгы «Кече һәм урта  эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык   инициативасына  ярдәм  итү» илкүләм  проектын  гамәлгә ашыруга  кереште,  биредә  төп ставка    кооперацияне үстерүгә ясала.

июль, 2019 ел
чәршәмбе

Фермерларга  һәм  авыл  хуҗалыгы кооперациясен  үстерүгә  ярдәм  мәсьәләләрен  23  июльдә  районнарның  Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  идарәләре  башлыклары  катнашында    видеоконференция режимында     узган киңәшмәдә карадылар,  ул  Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  урынбасары      Ришат  Хәбипов  рәислегендә  узды.