Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы “АПК яшьләре” форумына чакыра

2020 елның 22 декабре, сишәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы хәбәр итүенчә, 23 декабрьдә 11:00 сәгатьтә АПКның «Алтын көз» Россия онлайн-платформасында «АПК яшьләре» яшь галимнәр форумы узачак.

Чараны Россия Федерациясе Мәгариф һәм фән министрлыгы һәм Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы оештыра. Барлык теләүчеләр катнаша ала.

Форумда АПК өлкәсендә мәгариф, фән һәм җитештерү өлкәсендәге актуаль тикшеренү проектларының нәтиҗәләре, шулай ук яшьләрдә фәнни потенциалны үстерү һәм фәнни-тикшеренү эшчәнлеген активлаштыру, яшьләр арасында фәнни-тикшеренү һәм фәнни-техник эшчәнлекнең абруен күтәрү, яшь галимнәрнең һәм тикшеренүчеләрнең фәнни-тикшеренү һәм фәнни-техник эшчәнлегенә ярдәм итү һәм аларны кызыксындыру мәсьәләләре турында фикер алышачаклар. Кызыклы идеяләр һәм тәкъдимнәр фундаменталь һәм гамәли тикшеренүләрне алга таба үстерү максатында апробацияләнәчәк. Форум нәтиҗәләре буенча һәркем сертификат алачак.

Чарада катнашу өчен теркәлергә  кирәк. Форумда катнашу турында тулырак мәгълүматны 8(989)703-96-43 телефоны һәм электрон почта аша белергә мөмкин interagro@donstu.ru.