ноябрь, 2020 ел
сишәмбе

Бүген Ютазы районында Татарстан Республикасының база хуҗалыкларында сөт терлекчелеген цифрлаштыру буенча зона семинар-киңәшмәсе узды, анда Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ленар Гарипов, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Баш ветеринария идарәсе башлыгы урынбасары Илдар Ногуманов, Ютазы районы башлыгы Аяз Шәфигуллин, Ютазы, Азнакай, Бөгелмә, Баулы, Лениногорск, Әлмәт районнарының авыл хуҗалыгы идарәләре, ветеринария берләшмәләре башлыклары һәм белгечләре, база хуҗалыклары җитәкчеләре һәм белгечләре катнашты.

ноябрь, 2020 ел
пәнҗешәмбе

Моны бүген Буа районының “Ямбулат” АХҖК ҖЧҖ базасында сөт терлекчелеген цифрлаштыруны зона уку-практика семинарында катнашучылар үзләре күрә алдылар.