декабрь, 2020 ел
дүшәмбе

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык төлек министрлыгы белешмәләренә караганда, АГРОКӨЧ структурасына керүче «Чаллы-Бройлер» ҖЧҖ 2020 елда тере үлчәмдә 123,9 мең тонна кош ите һәм 96,6 мең тонна төрле ит продукциясе җитештерүне планлаштырган. Холдингта билгеләп үтелгәнчә, быел 95,5 млн сумлык 864,2 мең килограммнан артык продукция экспортка җибәрелгән. Экспорт төркемендә ихтыяҗ иң югары булган продукция - ул тавык тәпиләре, гомуми өлештән 64% тәшкил итә яки - 554,6 мең кг, алар Кытай сатып алучылары өчен аеруча актуаль.

август, 2020 ел
җомга

Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының АПК продукциясен экспортлауны үстерү департаменты директоры Роман Чекушев Татарстанда  экспорт мәсьәләләре буенча, хәләл продукция экспортын да кертеп, берничә семинар-киңәшмә үткәрде. Чарада Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы, Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы вәкилләре, башка тармак ведомстволары вәкилләре һәм авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре - АПК продукциясе экспортерлары катнашты.